Tak było: Uważam, że nie trzeba być developerem i mieć CSS-a w małym palcu, by mieć atrakcyjną stronę na WordPressie. Internety pełne są darmowej, często przystępnej wiedzy dotyczącej WP. Wystarczy tylko poszukać, potem praktykować do osiągnięcia satysfakcjonującego poziomu umiejętności i voilà, można robić www. Sam, regularnie odwiedzam różne blogi i strony zajmujące się tematyką WP.
Tak jest: Powyższy wstęp trąca myszką, bo żeby mieć atrakcyjną stronę na WP trzeba znać CSS. Jak to było „punkt widzenia zależy…” Pisząc post byłem na etapie testowania Elementora i Divi, które choć mają ogromne możliwości to w wielu przypadkach bez CSS ani rusz. Ostatecznie zostałem przy Divi, które dla mnie jest łatwiejsze w obsłudze no i finalnie tańsze.
Oto kilka z nich:
Najważniejsze wiadomości tygodnia ze świata WordPressu.
Wszystko i jeszcze trochę więcej o kodowaniu.
Strona specki szkolącej specki. Sylwia od lat pomaga kobietom w rozruszaniu internetowych biznesów. Jej akademiaCSS cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród płci pięknej.
Strona blogowej weteranki, która od lat niezmiennie inspiruje amatorów i zawodowców do działania w sieci. Obecnie skupia się tworzeniu szkoleń i kursów online związanych z WordPressem oraz rozwoju podcastu OLA GO!. Jej książka „Bądź online” to kompleksowy przewodnik, który pozwoli Ci błyskawicznie zaistnieć w sieci. Kursy Olgi o WP możesz również znaleźć na udemy.com
Strona prawdziwego WordPressowego magika. Krzysiek Dróżdż, bo o nim mowa, jest niemalże etatowym bywalcem WordUp-ów, podczas których dzieli się wiedzą związaną z bezpieczeństwem WP.
Blog Agnieszki Bury, specjalistki WP, współorganizatorki Wrocławskich WordUp-ów. Agnieszka przez wiele lat pracowała z firmą OnTheGoSystems znaną z tworzenia wtyczki WPML do robienia stron wielojęzycznych na WP.
Na Blogu Kamili znajdziesz ciekawe artykuły o WP, dotyczące Elementora, WooCommerce, blogowania i biznesu online. Kamila oferuje też kursy WordPress na swojej stronie jak i na Udemy.com
Kasia to prawdziwa WordPressowa instytucja. Pisze o WP, prowadzi o nim podcasty i kursy, dodatkowo sprzedaje gadżety związane z WP. Na jej blogu znajdziesz ciekawe artykuły o wtyczkach, motywach i innych około WordPressowych tematach.
Paulina jako wirtualna asystentka pomaga przedsiębiorcom ogarniać ich biznesy on-line. Dodatkowo ogarnia obsługę popularnego motywu DIVI, ma świetne materiały free na blogu i YT a jeśli komuś nie wystarczą, może skorzystać z jednego z jej kursów online.
Bartek Dybowski na swojej stronie dzieli się wiedzą o programowaniu. Głównie porusza szeroko pojętą tematykę web-developmentu i front-endu. (edit 11.2021 blog od ponad roku bez nowych wpisów, ale i tak warto zaglądać)
Dla początkujących, ale znajdzie się też coś i dla zaawansowanych.
Zachęcam do zaglądania na blogi firm hostingowych, można tam znaleźć wiele ciekawych informacji o konfiguracji WP i innych usług. Kolejne miejsca, do których warto zajrzeć to strony i blogi agencji interaktywnych, znajdziecie tam inspirujące teksty o dobrych praktykach SEO, trendach i nowościach w social mediach czy analityce webowej.